Головна » 2014 » Листопад » 5 » ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
15:07
ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
22 жовтня в Дніпропетровскій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося відкриття офіційного медіа-клубу міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. На відкритті були присутніми і члени шкільного євро клубу “High Fly”.
Робота клубу – це результат співпраці Центру європейської інформації при бібліотеці та молодіжної організації «МІКС» («Молодіжні ініціативи крокують світом»).
В межах роботи клубу проводяться перегляди та обговорення документальних короткометражних стрічок з тематики «Права людини». «Кожен наш захід ми плануємо супроводжувати інтерактивними вправами, щоб дізнатися те чи інше про права людей, підвищити рівень свого розуміння і відчуття, де саме наші права порушують і що робити в таких випадках» , - говорить голова ДМГО «МІКС» та регіональний координатор фестивалю Docudays UA Зезюліна Катерина.
Метою медіа-клубу є надання знань про права людини, про демократичні цінності, про расизм, про недопустимість дискримінації. На відкриття клубу завітала Надія Чушак - координатор правозахисних заходів фестивалю Docudays UA. «Кіно —це дуже ефективний спосіб популяризації знань про людські права. Docudays UA не є політичним або комерційним. Вхід на всі перегляди вільний», - зазначила Надія.
На перший показ було представлено стрічку «Ліза, ходи до дому» режисера Оксани Бурої. Обговрення після перегляду було досить активним. Стрічка не залишила байдужим жодного з присутніх. Багато хто прагнув висловити свою власну думку.
«Сьогодні бібліотека - це не просто книгосховище, а й місце для спілкування з молоддю для вирішення актуальних проблем. Ми хочемо, щоб в стінах нашої бібліотеки збиралася думаюча молодь», - говорить співробітниця бібліотеки та координатор медіа-клубу Манейло Анастасія.
До програми цього року традиційно увійшли фаворити ХІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, що відбувся в Києві з 20 до 27 березня 2014 р. Це, зокрема, фільм-переможець DOCU/ЖИТТЯ «Останній лімузин» режисерки Дар’ї Хльосткіної (Росія, 2014), переможець DOCU/КОРОТКО «Лізо, ходи додому» режисерки Оксани Бурої (Литва, Естонія, 2012), переможець DOCU/ПРАВО «Материнська мрія» режисерки Валері Ґуденус (Швейцарія, 2013) та інші фільми. Також під час Мандрівного фестивалю глядачі зможуть переглянути фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів документального кіно.
Окремою сторінкою фестивалю стане добірка фільмів молодих кінематографістів України: «Присмерк» режисера Валентина Васяновича, «Амосов-Сторіччя» режисера Сергія Лисенка, «Кафе "Вояж"» режисера Романа Бондарчука, «Позитив» режисера Поліни Кельм, «Хворісукалюди» режисера Юрія Речинського.
ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA завітає до Вінниці, Дніпропетровська, Києва, Кривого Рогу, Львова, Житомира, Тернополя, Миколаїва, Запоріжжя, Полтави, Сум, Чернігова, Харкова, Херсона, Донецької області, АР Криму – усього більш ніж 230 міст і містечок України.
Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Категорія: Евроклуб | Переглядів: 246 | Додав: IgorViktorovich | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar