Головна » 2014 » Лютий » 3 » Школа лідерства в рамках тижня європейської демократії
00:44
Школа лідерства в рамках тижня європейської демократії

Щодрічно до святкування Європейського тижня місцевої демократії в СЗШ №44 проводиться "Школа лідерства". Члени євроклубу навчають школярів виховувати в собі якості, притаманні майбутньому лідеру. Навчання проводяться в цікавій формі бесіди, гри, змагання, круглого столу. Охочих набувати лідерські якості завжди дуже багато!

"ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ" Є ЩОРІЧНОЮ ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОЮ КАМПАНІЄЮ, ЗАПОЧАТКОВАНОЮ РАДОЮ ЄВРОПИ 15 жовтня 2007 року.

Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

Актуальність тижня

9 листопада 1995 р. Україна набула членство у Раді Європи (РЄ), основній міжнародній політичній організації Європи, метою діяльності якої є захист прав і головних свобод людини та зміцнення плюралістичної демократії, в тому числі на місцевому і регіональному рівні.

Стратегічним курсом політики України є інтеграція до європейського співтовариства, що передбачає здійснення суттєвих інституційних змін, вдосконалення системи місцевого самоврядування, гармонізацію національного законодавства відповідно до сучасних європейських стандартів.

При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку. Україною ратифіковано та здійснюється імплементація усіх міжнародно-правових договорів Ради Європи в сфері місцевої і регіональної демократії, головним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування.

Євроінтеграція – це процес, який не тільки потребує політичної волі та значних зусиль на центральному рівні, але й належного рівня сприйняття та розуміння, а також безпосередньої роботи на рівні громад та регіонів.

МІСІЯ ТИЖНЯ

Рада Європи вважає, що вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування та забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях.

Місія Європейського тижня місцевої демократії - проведення в містах та регіонах всієї Європи інформаційно-роз’яснювальних кампаній

  • принципів функціонування національних органів самоврядування та залучення до цього процесу громадян;
  • європейських стандартів та кращих практик місцевого і регіонального розвитку;
  • ролі та інструментів інституцій спільної Європи в процесі зміцнення демократії на місцях.

ПРАВОВА БАЗА ТИЖНЯ

Рішення щодо започаткування Європейського тижня місцевої демократії міститься у Рекомендації 238 (2007) Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яку ухвалено 1 червня 2007 року.

Офіційний старт Європейського тижня місцевої демократії відбувся 15 жовтня 2007 року на 15-й сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління (м. Валенсія, Іспанія).

Щорічне проведення в Україні заходів Європейського тижня місцевої демократії введено Указом Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії" №922/2007 від 27 вересня 2007 року в Україні.

Методичні рекомендації щодо проведення в Україні Європейського тижня місцевої демократії. Надіслано на адресу Голови Ради Міністрів АРК, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій листом заступника Глави Секретаріату Президента України Р.Безсмертного №44-02/1164 від 22.09.08 р. Методичні рекомендації також доведені до відома місцевих органів виконавчої влади дорученням Секретаріату Кабінету Міністрів України №39918/4/1-08 від 14.10.2008 р.

Категорія: Евроклуб | Переглядів: 249 | Додав: Angelina | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar