Головна » 2017 » Листопад » 09

"Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур'ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно 
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям." 
Максим Рильський.

9 листопада -День української мови і писемності. Учні 2-б класу теж підготувалися до цього свята. Вони дізналися, хто такий Нестор Літописець, дізналися про слов'янських просвітителів  та проповідників християнства, творців слов'янської азбуки, перших перекладачів богослужбових книг на слов'янську мову братів Кирила і Мефодія. 

Учні підготували вірші про українську мову. Дівчатка заспівали українські пісні, а хлопці розіграли веселі сценки. ... Читати далі »

Вкладення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 52 | Додав: gjhnjc44 | Дата: 09.11.2017 | Коментарі (0)

9-го листопада  у нашій школі відбулося традиційне  свято «Барви української мови» до Дня української писемності та мови. Цей захід заохочує учнів вивчати державну мов, розвиває відчуття прекрасного, сприяє вихованню любові до милозвучності народної української пісні, формує успішного випускника Нової української школи.

Під час заходу було проведено цікаву вікторину для восьмих класів на знання української мови. Учні організувалися у команди і кожній з них ведучі надали завдання. Ми повинні були придумати назву команди та її девіз. Перша команда вибрала назву «Маки», а друга - «Лідери». Учасники вікторини демонстрували кмітливість, винахідливість, хороші знання з української мови. Перевірялося вміння прац ... Читати далі »

Вкладення: Картинка 1
Переглядів: 81 | Додав: Popikelen | Дата: 09.11.2017 | Коментарі (0)

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.” (Панас Мирний)

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в ... Читати далі »

Переглядів: 115 | Додав: ape-ss | Дата: 09.11.2017 | Коментарі (0)