Головна » 2018 » Лютий » 21

Моя чарівна, рідна мово,

Лети над світом, не мовчи!

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. За даними ЮНЕСКО у світі існує близько 6000 мов. Майже половина з них знаходиться під загрозою зникнення.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальна та духовна спадщина. Вона є найважливішим засобом спілкування людей та передачі  досвіду з покоління в покоління. В Україні живе понад 130 національностей – носіїв 79 мов. Державна мова – українська.

... Читати далі »
Переглядів: 73 | Додав: MatchenkoDiana | Дата: 21.02.2018 | Коментарі (0)

20 лютого учні 8А класу провели годину спілкування за темою: «Небесна сотня. Героям слава!». Пройшло чотири роки, з дня страшної трагедії. Чотири роки, а рана ніяк не загоюється, бо як бачиш хронічки тих часів, то неодмінно навертаються сльози, а в душі все перевертається. Дуже велику ціну наш народ заплатив за свободу, занадто велику, та й досі платить.

Ми пам'ятаємо ці дні, подіїї... На класній годині ми пригадали хроніку цих подій, читали вірші сучасних письменників та вшанували померлих хвилиною мовчання.

Небесна сотня — це приклад мужності, незламності і гідності, це той закон по якому треба жити, це те головне, що сталося на Майданні. Пам’ятаймо цей подвиг, і шануймо всіх героїв, і тих, хто вийшов на Май ... Читати далі »

Вкладення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 65 | Додав: yamnikovairina65 | Дата: 21.02.2018 | Коментарі (0)

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача…».

Сьогодні 20 лютого команда "Сокіл Джура" і учні 5-6 класів провели захід присвячений пам'яті Небесної сотні. Всі учні перейнялися атмосферою страху і боротьби, людей які відстоювали свої права, які хотіли змінити життя на краще. Майдан був не так давно, але вже зараз ми повинні пам'ятати і шанувати ті жертви, ті життя людей. Наш маленький захід повинен мати досить значиму роль у серці кожного з людей. Давайте не будемо байдужими і будемо цінувати героїв нашої батьківщини. Герої не вмирають!

Плахотнік Валерія, Прес-служба 10-А класу

Переглядів: 68 | Додав: shelest6431 | Дата: 21.02.2018 | Коментарі (0)