Головна » 2018 » Лютий » 21 » День мови
22:29
День мови

Моя чарівна, рідна мово,

Лети над світом, не мовчи!

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. За даними ЮНЕСКО у світі існує близько 6000 мов. Майже половина з них знаходиться під загрозою зникнення.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальна та духовна спадщина. Вона є найважливішим засобом спілкування людей та передачі  досвіду з покоління в покоління. В Україні живе понад 130 національностей – носіїв 79 мов. Державна мова – українська.

У нашій школі навчаються представники різних національностей. Ми об’єднані  дружною шкільною родиною, у якій дотримуються права кожної дитини.

21 лютого учні нашої школи стали учасниками свята до Дня рідної мови.  

Учні 6-Б класу  підготували розповідь про значення мови у житті людини. Вони привітали однокласників та учнів початкової школи зі святом різними мовами.

Дев’ятикласники  організували  флешмоб «Колискова рідною мовою». А восьмикласники прочитали вірш Т. Шевченка різними мовами.

Учні 6-В класу стали учасниками інформаційного рингу «Слово рідне, мово рідна…». Для  старшокласників дівчата 8-В класу підготували пізнавальну вікторину «Любити – означає знати».

Цікавим   був усний журнал «Любіть рідну мову», проведений учнями  5-А класу.

У кожному класі було проведено диктант «Без мови немає народу».

 Кожен  розуміє, яке  велике значення має мова у розвитку особистості, країни, Всесвіту. Без мови немає людини. Все, що відбувається у нашій школі, сприяє розвитку  мовної різноманітності  і спонукає до вивчення іноземних мов.

Мова – державна перлина,

Нею завжди дорожіть:

Без неї немає країни –

Мову, як матір, любіть!

Матченко Діана, учениця 8-В класу

Переглядів: 62 | Додав: MatchenkoDiana | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar