Головна » 2017 » Січень » 29 » День пам'яті героїв Крут у 3 Б класі
18:30
День пам'яті героїв Крут у 3 Б класі

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Переважна більшість студентів була без жодної військової підготовки, дві швидко сформовані сотні мали недостатньо боєприпасів та були погано озброєні: мали лише 16 кулеметів та саморобний бронепоїзд у вигляді артилерійської гармати на залізничній платформі. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Згодом у  Києві Біля Аскольдової могили  голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові  вірш «Пам'яті тридцяти».

З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.

Про це дізналися учні 3 Б класу під час віртуальної подорожі до музею Героїв Крут, що організований на станції, де відбувалися події. У ході знайомства зі сторінками історії рідної Держави, учні обміркували значення понять: патріот, герой, захисник, воїн; визначили притаманні їм риси (любов до Вітчизни, вірність державі, бажання захистити людей, перемога над собою заради інших). Головною тезою уроку став вислів: «Зрозуміти минуле допоможе побудувати майбутнє». Тільки ті, хто розуміє події, що сталися багато років тому, зможе уникнути помилок у майбутньому. Діти, які зросли в умовах миру, злагоди, бажання відстояти єдність своєї держави, зроблять все, щоб у майбутньому Україна стала найкращою у світі.

27 січня весь світ відзначає ще одну печальну дату: Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Це пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Ще одна сторінка непростої історії нашої неньки України. Серйозні відверті розмови  з дітьми необхідні, хоча й важкі. Педагогам слід витримати такт, стримано подавати інформацію, щоб у дитячих душах не складалося враження, що вся історія народу вкрита тільки сумними або навіть страшними подіями. 

Переглядів: 105 | Додав: mariurivna1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar