Головна » 2017 » Січень » 29 » «День пам’яті героїв Крут»
22:10
«День пам’яті героїв Крут»

27 січня в нашому 4-Б класі була проведена єдина година спілкування на тему: «День пам’яті героїв Крут»

Зі слів нашого класного керівника Башкірової Клавдії Семенівни ми зрозуміли, що 29 січня – День пам’яті героїв Крут. У цей день 1918 року відбувся бій поблизу залізничної станції селища Крути між більшовицькою армією та загоном київських студентів і бійців вільного козацтва. Їх було лише 300, курсантів військової школи, студентів і гімназистів, які прийняли нерівний бій майже із 5-тисячною армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. Цей бій тривав лише п’ять годин, будучи для кожного з них останнім. У полон було захоплено і потім розстріляно ще 28 юнаків. Та справа їх була безцінною: ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога. Бій під Крутами належить до одних з найбільш трагічних сторінок української історії, бо загинуло триста студентів – цвіт української молоді, цвіт українського народу, та значення її дуже велике, адже захищали вони найдорожче – свою Вітчизну. І підтвердженням цього є слова: «Велична і свята, моя ти Україно! Лише тобі карати нас й судить. Нам берегти тебе Соборну і єдину, і нам твою історію творить.» 

Далі ми подивилися фільм «Бій під Крутами», якій освітлює ці події. А також вирушили в заочну подорож по алеї «Герої Крути».

Ось ці імена:

Олександр Попович, Божко Божинський, Андрій Дмитренко, Сидір Пурік, Олександр Шестюк, Кирило Головащук, Чижов, Сірук, Андрій Соколовський, Євген Тарнавський, Микола Ганкевич, Володимир Шульга, сотник Омельченко та інші.

Всіх героїв ми пам’янули хвилиною мовчання.

Прес-служба 4-Б класу

Переглядів: 58 | Додав: Трезуб | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar