Головна » 2018 » Травень » 20 » День української вишиванки.
13:55
День української вишиванки.

Не для кого не є таємницею, що третій четвер травня – День української вишиванки. Саме тому 17 травня ми поїхали на свято, присвячене цій події, у нашому місті.

Це був дуже цікавий заход: ми побачили дефіле справжніх україночок у національному одязі та у вінках власного виробництва. Дівчата були дуже файні і сподобалися нашим хлопцям.

Також нам вдалося потрапити на величезне фото жителів міста у вишиванках, зроблене на даху сусідньої будівлі. Згодом, ми прийняли участь у вікторині та дізналися багато цікавого про наш традиційний одяг. Зокрема, про те, що вишиванку чумака прала лише одна дівчина, якій він був вірний. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата 100 і більше. За повір'ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом.

Окрім цього, свято прикрасили бабусі, які грали на традиційних інструментах фольклорну музику. Нам дуже сподобалось проводити час разом і дізнаватись про щось цікаве.

Переглядів: 70 | Додав: shelest6431 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar