Головна » 2016 » Листопад » 28 » ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
20:19
ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

День пам’яті жертв голодомору – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Цього року цей день відзначався 26 листопада.

Голодомор 1932-1933 років – безпрецедентний злочин тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Він був створений шляхом  штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат.

Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж голодомору безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон. Та це ще не все, влада також забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі України і відмовлялася приймати допомогу для них з-за кордону. Конфіскацію продовольства режим застосовував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третини з них – діти.

Ось ці страшні цифри:

Голодомор в Україні тривав 17 місяців.

З урахуванням непрямих жертв, за приблизними підрахунками, голодомор забрав життя 14 мільйонів людей.

Від голодомору вмирало 17 людей щохвилини, 1 тисяча – кожну годину, майже 25 тисяч – щодня.

У серпні 1932 був прийнятий репресивний закон, за яким закріпилася народна назва «закон про п’ять колосків» - на 10 років ув’язнення або розстрілом каралось будь-яке використання хліба для оплати праці в районах, що не виконали хлібозаготівельних планів. За перший рік за ним засуджено 150 тисяч осіб.

В наслідок голодомору не народився 1 мільйон дітей.

Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки, і саме тому ми повинні повною мірою враховувати їх. Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об’єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Бо тільки всебічні знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне – не допустити страшних помилок у сьогоднішній час. І це стане найбільшим вшануванням пам’яті жертв трагедії.

ПРЕСС-СЛУЖБА 4-Б КЛАССУ

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 103 | Додав: Трезуб | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar