Головна » 2018 » Квітень » 4 » Енергія води
20:18
Енергія води

Другого квітня учні 8-В класу провели в 11-А класі інформаційну годину на тему «Будівництво Дніпродзержинської  ГЕС». Розповідь супроводжувалась показом документальних кадрів, на яких відтворено велич грандіозного будівництва. Старшокласники мали змогу відчути атмосферу п’ятдесятих років минулого століття, ознайомитись з історичними умовами розвитку нашого міста. Така візуалізація навчального процесу допомагає учням покращити свої знання, сформувати активну життєву позицію, виховує відповідальність за майбутнє Батьківщини.

З 2017року ГЕС має назву «Середньодніпровська ГЕС».

Історія створення Дніпродзержинської ГЕС розпочалась у далекі 50 роки минулого століття. Це грандіозне будівництво зумовлено потребами суспільства, завданнями індустріалізації країни. Швидкий ріст металургійних комплексів вимагав великих затрат електроенергії. З цією метою і була побудована Дніпродзержинська  ГЕС.

Підготовка до будівництва розпочалася в 1955 році, з семи запропонованих варіантів обрали так званий Романківський. Згідно з цим проектом було вирішено побудувати гідроелектростанцію біля робочого селища Романкове, розташованого в 8 -10 кілометрах від Дніпродзержинська, а основні гідротехнічні споруди - в стороні від Дніпра, в заплаві правого берега. Романківський варіант гідровузла був зручний тим, що поруч знаходилися промислові підприємства, які могли виконувати замовлення гідробудівників.

Будівництво Дніпродзержинської ГЕС було доручено будівельно-монтажному      управлінню Дніпробуд. На будівництво Дніпродзержинської ГЕС приїхали ветерани праці, за плечима яких було не одне будівництво. Завдяки якісній роботі спеціалістів, дотриманню технічних вимог, цей об’єкт має тривалий термін експлуатації.

Будівництво ГЕС має позитивні та негативні сторони. Позитивним є те, що створення ГЕС не супроводжується виділенням чадного газу і вуглекислоти, оксидів азоту і сірки, пилових забруднювачів та інших шкідливих відходів, не забруднює грунт. Продуктивність ГЕС легко контролювати, змінюючи швидкість водяного потоку. Але є й недоліки: руйнування або аварія греблі ГЕС практично неминуче викликає катастрофічну повінь нижче за течією річки. Рівень води в штучних водосховищах постійно і різко змінюється. На їх берегах будувати заміські будинки не варто!Наша ГЕС – величезна споруда, створена у період індустріалізації країни. На сьогодні вона не  рентабельна і потребує постійного догляду. Особливо гребля та дренажний канал, який ми називаємо Венецією, необхідно очищувати, щоб стічні води не підтоплювали мікрорайони.

                                                           Морозова Дар’я, учениця 8 – В класу.

 

 

Переглядів: 38 | Додав: MatchenkoDiana | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar