Головна » 2018 » Жовтень » 30 » Історико-документальна виставка «Дніпро: між життям і смертю»
17:48
Історико-документальна виставка «Дніпро: між життям і смертю»

25 жовтня кам'янчани відзначали 75-річчя визволення рідного міста від нацистської окупації. З цього приводу в музеї історії Кам'янського відкрилася історико-документальна виставка «Дніпро: між життям і смертю». Наш 9А клас побував там.

На виставці представлені військові артефакти, документи і фотографії, які розповідають про кровопролитні бої під час форсування Дніпра, героїв Аульського плацдарму, перші дні звільненого Дніпродзержинська.

Цікавим став той факт, що солдати дуже сумували за рідною землею, а саме за Дніпровською водою. У своїх листах вони пишуть: «Мы истосковались за Днепровской водой». Саме з великої літери. Тому, коли німці відступали, підривали мости та заміновували берега 236 дивізія І. І. Фесіна підійшла до Дніпра першою крізь Єлизаветівку . На  спостережний пункт приносили командиру каски, фляги та інші посудини з водою.  І.І. Фесін першим вийшов до Дніпра, тому форсування стало їх новою метою. Армія домогти не встигала. Набрали групу 20 чоловік (від 18 до 33 років), яким пообіцяли високу нагороду – зірку Радянського Союзу. На світанку 20 бійців разом з командиром Сергієм Шпаковським (25 років)  допливли до середини Дніпра в тиші, а потім…Гадали що сонце встало, так сигнальна ракета освітила їх. До берега вони добралися під кулями, а потім ще 2 дні вели бої. На трубах ДМК німці влаштували спостережні пункти, та заміновували береги. Але мужність наших воїнів не знає меж. Вони стояли на смерть, вони зробили це. Далі підтяглася 236 дивізія, а потім і армія….

Екскурсовод Ольга Олексіївна повідомила нам, що декілька років тому  Іван Рогачов, який був командиром під час форсування Дніпра, відвідав Аульский плацдарм та на колінах просив пробачення у померлих бійців. Людина за 90 років стояла на колінах та плакала.

Нам було корисно, цікаво та зворушливо роздивлятися експонати виставки. Рекомендуємо всім відвідати наш міський музей. Відвідувачі також можуть написати про свої враження у вигляді листа-трикутника бійцям-визволителям і солдатам Другої світової.

Прес-служба 9А класу

Переглядів: 21 | Додав: yamnikovairina65 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
avatar