Головна » 2017 » Жовтень » 19 » "Козацькі забави"
08:25
"Козацькі забави"

Традиційно кожного року у нашій школі проводиться змагання «Козацький гарт» серед учнів дев’ятих класів, де хлопці показують свою силу, мужність та спритність. Девіз заходу «Козацькому роду нема переводу» - якнайкраще демонстрував основну ідею - показати, що пам’ятаємо і шануємо свою культуру та історію, пишаємося тим, що ми – нащадки славних і відважних людей.

Бійці з зони АТО кожного року відвідують змагання, але цього року вперше вони увійшли власне до складу команд: у команді зелених, що представляли 9-а та 9-в класи, опинилися Мазур А.І. та Давиденко А.С., а в команду синіх (9-б та 9-г) увійшли Денисенко В.І. та Вахилашвілі Г.А.

Дух патріотизму підтримали дівчата у вишиванках та віночках, що станцювали запальний танок. Згодом виступила і шкільна команда з військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в національному вбранні і з шаблями.

Почалися змагання. Кожен конкурс мав за мету продемонструвати одну з рис справжнього козака. Перший з них – стройова підготовка – показав, наскільки хлопці дисципліновані. Далі були конкурси на швидкість (бігова естафета) та спритність – не кожному вдасться проскакати через увесь зал з величезним м’ячем між ніг! Але наші козачата подолали ці труднощі. Гідно впоралися хлопці і з силовим конкурсом – дев’ятикласники змагалися у підтягуваннях на турніку, а бійці – у підійманні гирі вагою 16 кг.

Але не одною фізичною вправністю славилися козаки! Гарний воїн повинен бути розумним, щоб зуміти зорієнтуватися у скрутній ситуації, перехитрити супротивника тощо. Тож команди мали впоратися зі шифрограмою, щоб отримати свої бали. В конкурсі на влучність дорослі мали поцілити з гвинтівки у кульки навпроти них, хлопці ж лопали їх руками.

Хоча головна зброя козака – шабля, воїн знається на всьому. Це продемонстрував конкурс «Заряди магазин», де бійці АТО показали свою вправність. А наші дев’ятикласники, що займаються у гуртку «Джура» довели, що вони також уміють поводитися зі зброєю. Завершив змагання конкурс на перетягання канату.

Боротьба була запеклою, журі довго сперечалося перед тим, як оголосити переможця. Кращою виявилася команда синіх.

Однак головна мета – не виявити переможців і переможених, а показати дух українського козацтва. Кожен, хто був присутній у залі, відчув гордість за те, що він – українець.

Ярова Ірина, прес-служба парламенту

Переглядів: 76 | Додав: Popikelen | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar