Головна » 2016 » Жовтень » 5 » Осіння подорож до «Південної перлини України»
16:28
Осіння подорож до «Південної перлини України»

Збір на другому поверсі залізничного вокзалу м. Кам'янського о 19.00 годині. Потяг Дніпро-Одеса. І  ось вона довгоочікуєма екскурсія до міста герой Одеса. Серед нас було тільки 3 чоловіки, які вже бували в цьому місті, але для інших це було перше знайомство з містом, яке має назву «перлина у моря».

В Одесу потяг прибув о 6.30. Через годину ми вже були у гарній приватній резиденції «Особняк». Швидке розташування, сніданок і ось центральна історична частина Одеси - археологічний музей. Саме з нього почалося наше знайомство з Одесою. Музей вразив нас своїми експонатами і  шанобливим ставленням до нас робітників музею. Тут крім археологічних експонатів знаходиться єдиний в Україні Єгипетський зал з саркофагами і муміями фараонів, тут є нумізматична колекція, в якій більш ніж 50 тисяч монет, від першого златника князя Володимира, яких у світі нараховується  10 одиниць, до червонців, які чеканили останні російські царі. Тут є «Золота комора», яка має унікальні експонати – рідкі грошові знаки Стародавній Греції, Риму, Візантії, шестикутні срібні гривни XI-XII  віків, двокілограмові шведські монети. Все, що ми побачили і все, що прослухали, залишається у нашій пам’яті,  а ми прямуємо у парк  ім. Т. Г. Шевченка,  відвідуємо «Місто професій-2016», комплекс Слави з вічним вогнем  і Центральний пляж „Лонжерон", де знаходиться Одеський дельфінарій.

По закінченню смачного  обіду - оглядова екскурсія  по історичному центру міста, яка тривала  близько трьох годин. Знайомство з пам'ятниками Вірі Холодній, Дерибасу, Рішельє, Утьосову, Пушкіну, Катерині ІІ, графу Воронцову, «12 стільцям", з вулицею Дерибасівська і „Потьомкінськими сходинами", Пасажем, Тещиним мостом, вулицею Гоголя з його будинком , будинком міської ради, Оперним театром. Екскурсія була захоплююча і дуже пізнавальна. Ми закохалися в Одесу.

Так закінчився  перший день  нашого перебування у Одесі. Потім був другий – так само насичений, як і перший. Розпочався він з купання у Чорному морі і смачним сніданком у готелі. Потім був  музей контрабанди і Гала-концерт «Оперні двійники» в найкращому і найшикарнішому оперному театрі України і Європи. А по завершенні  концерту нас чекала Аркадія і вечірня прогулянка до готелю. Ось і затишний готель. Спати, спати, спати.

Ніч пройшла швидко як і останній день нашого перебування у Одесі. Швидко і дуже насичено. Першою у цей день нас зустрічала Одеська кіностудія. На ній було знято більш ніж 350 кінофільмів. Легендарне місце! Тільки уявіть собі,  скільки усього "бачили" стіни цієї кіностудії? "В'язень замку Іф", "Д'Артаньян і три мушкетери", "Місце зустрічі змінити не можна", "У пошуках капітана Гранта", "Данило, князь Галицький" і у багатьох інших фільмах брала участь ця Кіностудія! Є Музей, в якому знаходиться плащ Гліба Жиглова, печатки Віри Холодної, шпаги мушкетерів тощо. Ми  побували в цехах, де швидко можливо створити поліцейський відділок, коридори лікарні, звичайну квартиру у багатоповерхівці і хімічну лабораторію. Ми були вражені побаченим.

Потім була національна академія харчової промисловості ім. Холода. 2 години цікавої розповіді про її факультети і знайомство з її сучасними лабораторіями - і вже є бажаючі навчатися в цьому закладі. Але час покаже, де ми будемо отримувати вищу освіту. А поки 2 години у міському саду і  на вулиці Дерибасівський, де ми змогли для себе купити подарунки на пам’ять про цю дивовижну і незабутню екскурсію славним містом Одесою.

Ось і добула кінця наша подорож. На ранок ми були вже дома. Нас, стомлених, але щасливих, зустрічали наші батьки.

Ми дуже вдячні міжнародному дитячому туристичному центру «Колобок» м.Дніпра, який організував нам таку цікаву  пізнавальну  подорож «Південна перлина України» і особливо нашому екскурсоводу Ларисі Василівні Гричанівській, з якою ми вже подорожували до міста Львів. Ми були впевнені, що  її професіоналізм зробить нашу екскурсію до міста Одеса незабутньою. Так все і вийшло.

Бугрін Анастасія, 11-а клас СЗШ № 44 м. Кам'янського

Переглядів: 101 | Додав: Popikelen | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
avatar