Головна » 2017 » Березень » 20 » Семінар – практикум соціальних педагогів шкіл міста
14:01
Семінар – практикум соціальних педагогів шкіл міста

16 березня 2017 р.  на базі комунального закладу «Середня  загальноосвітня школа  № 44» Кам’янської міської ради пройшов семінар – практикум соціальних педагогів шкіл міста  на тему  «Правова освіта та правове виховання  як складові виховної системи школи».

Підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу молоді, є однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу. Школа як цілісний інститут є середовищем реалізації правової освіти і виховання.

Мета правового виховання – підвищення правової культури, формування правової свідомості, забезпечення правомірної поведінки учнів, формування традиції поваги до закону. Правові навички діти засвоюють  беручи участь у повсякденному житті школи, спільноти, громади.

Соціальний   педагог школи Мироненко В.І. для запрошених соціальних педагогів шкіл міста провела заняття - подорож по країні правових знань.  На семінарі були розглянуті завдання та  зміст правового виховання, різноманітні  форми  та методи  роботи з педагогами, учнями різних вікових категорій та їх батьками.

Соціальні педагоги  стали учасниками  цікавих тренінгових занять  «Ми, наші права та обов’язки» (класний керівник Миронова О.М та учні 3-В класу)  та  «Паління, алкоголь - свобода чи залежність» (класний керівник Шапунова І.Є. та учні 7-Б класу).    

Гості були присутні на ігровому судовому засіданні , який підготували і провели учні 9-А класу (класний керівник Новікова - Коваль Ю.В.).  Учні 8-А класу під керівництвом соціального  педагога школи Мироненко В.І. працюють у  проекті «Закон і порядок» вже четвертий рік, тому у своїй презентації проекту розповісти гостям про цей напрямок роботи.

Соціальні педагоги  прийняли учать у  грі  «Знавці права»,  тим самим перевіривши свої правові знання. 

Практичний  психолог школи Коваленко Я.В. розповіла  «Чому діти скоюють правопорушення?» та надала практичні поради, як запобігти цьому явищу.

Підсумовуючи роботу семінару - практикуму, були розроблені подальші напрямки діяльності навчальних закладів з правової освіти та правового виховання:

• удосконалювати систему з формування правової культури учнів в умовах сучасної школи;

• проводити спільну роботу школи з представниками правоохоронних органів щодо підвищення якості проведених занять правового всеобучу;

• формувати в учнів навички стійкої життєвої позиції і ціннісну установку на здоровий спосіб життя, прояву творчої активності в проектах шкільного самоврядування;

• розвивати в учнів навички свідомого виконання цивільних обов'язків, виховання політичної та правової культури.

 Педагоги відзначили змістовність і практичну спрямованість семінару, актуальність, ефективність та перспективність даних практик і висловили готовність до поступового запровадження подібних  форм та методів в своїх освітніх установах.

Соціальний педагог Мироненко В.І.

Переглядів: 78 | Додав: IgorViktorovich | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar