Головна » 2016 » Квітень » 4 » Вистава в театрі ім. Лесі Українки
16:12
Вистава в театрі ім. Лесі Українки

Щороку 27 березня вся театральна громадськість світу відзначає своє професійне свято - Міжнародний день театру. Всесвітній день театру - це свято всіх працівників мистецтв: акторів, режисерів, костюмерів, гримерів. Тих, хто своєю творчістю долучає до прекрасного, надихає, об'єднує навколо вічних життєвих істин мільйони небайдужих глядачів, незалежно від віку і національності. Недарма цей міжнародний день традиційно проходить під девізом «Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами.

На Дніпропетровщині працюють драматичні, музичні, лялькові, молодіжні, телевізійні та аматорські театри. У них працюють високопрофесійні актори. Зокрема, 17 народних артистів України.

У нашому місті відбувається ряд театральних прем'єр. Зокрема, в цьому році на честь 202 річниці Тараса Шевченка на Дніпропетровщині пройшов обласний театральний фестиваль, на якому 8 театрів регіону представили глядачам 12 прем'єр вистав і літературно-музичних композицій за творами великого Кобзаря. 1 місце на фестивалі завоював спектакль «Душа поета» Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки. 2 місце розділили спектаклі «Інші духом» Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. М.Горького і «І мертвим, і живим, і ненародженим ...» Криворізького академічного театру музично-пластичних мистецтв "Академія Руху". 3 місце - спектакль «Наймичка» Криворізького академічного театру драми і музичної комедії ім. Т.Шевченка і спектакль «Назар Стодоля» Дніпропетровського академічного музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка.

Ось і ми разом з моїм улюбленим 6-В класом пішли сьогодні 30 березня подивитися цей чудовий спектакль в нашому театрі. Вранці ми прийшли в школу, відвідали два уроки. І з величезним задоволенням поїхали в наш театр. В якому дивилися чудову постановку «Назар Стодоля».

Дія п'єси відбувається в 70-80-х роках XVII століття. Славні справи козаків залишилися в минулому. Прийшов час пристосуванства і прагнення збагачення будь-якою ціною.

Це зворушлива історія любові. Головний герой драми Хома Кичатий намагається віддати дочку заміж за багатого полковника. Цим він ламає давню клятву, дану Назару Стодолі, що Галя - ЙОГО. Як складеться їхня доля ми будемо вивчати пізніше на уроці літератури. Питання в іншому - чи можливо в наш час, що добро переможе. У суспільстві, у власному будинку, в самій людині? Даємо ми собі право на помилку і її виправлення.

А яка ж історія першого показу вистави в нашому з вами улюбленому місті. Одна з перших постановок належить десь до 1907 року. Однак більше відомостей є про постановку 1915 р. Восени того року мешканцi  дізналися з місцевої газети про те, що найближчим часом місцевими аматорськими сценічними силами за участю М.Т. Горошко буде поставлена ​​п'єса «Назар Стодоля», твір корифея української музи Тараса Шевченка. Плата за місця була досі суворо нормована заводом в інтересах робочої публіки, писала та ж газета 30 грудня 1910 року, - від 10 до 50 копійок, не більше. Повний збір становив близько 150 рублів за вечір.

І ось 18 жовтня 1915 мешканцi нашого міста поспішали на зустріч з твором Кобзарева. Робітники і службовці, гімназисти і селяни співчували Назару Стодолі і Галі, дочки сотника Хоми Кічатого. Забувалося, що десь гримить перша світова війна. А її дихання відчувалося у великій кількості втікачів, які постраждали від військових дій, яких доля занесла до нашого міста. Глядачі переносилися з XX в далекі XVII століття, в козацьку слободу біля Чигирина, в ніч на Різдво, коли в п'єсі відбувається дія.

І нам сьогодні теж було цікаво дивитися цей приголомшливий спектакль. Дякуємо нашому класному керівнику Дудкінії Валентині Вікторівні, що долучає нас до вивчення таких творів, які вічні.

Виставу "Назар Стодоля" в тетрi дивився 6-В клас.

Матченко Діана.

 

Переглядів: 99 | Додав: Fluffy^^ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar