Головна » 2018 » Червень » 5 » Участь в обласному тематично-екскурсійному проекті «Шляхами героїв»
14:45
Участь в обласному тематично-екскурсійному проекті «Шляхами героїв»

4 червня 45 учнів нашої школи здійснили цікаву екскурсійну подорож «Шляхами героїв». Вони відвідали 25 окрему Дніпропетровську повітряно-десантну бригаду Збройних Сил України – військову частину в смт Гвардійське Новомосковського району, Алею Пам’яті загиблим учасникам АТО та Музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини у подіях АТО» в м.Дніпро.

У військовій частині школярів ознайомили з історією 25-ї повітряно-десантної бригади та її участі у військовому конфлікті на Сході, героями, якими пишається кожен десантник. Також діти змогли оглянути казарми, ознайомитися з побутом та режимом дня солдат. Їм розповіли про технічні характеристики ручної зброї та пересувної техніки, відповіли на запитання, дозволили потримати в руках автомати, гранатомети, залізти в танк, гелікоптер, приміряти парашути та повісити в них на спеціальних тренажерах.

Дуже вразила учнів школи Алея Пам’яті загиблим учасникам АТО у м.Дніпро. Вона була побудована виключно на кошти сімей загиблих, волонтерів та меценатів. На стелах розміщені фото та викарбовані імена понад 500 уродженців Дніпропетровської області, які полягли у боях на сході країни, захищаючи Батьківщину. Серед портретів учні знайшли фото Какалюка Олександра Валентиновича, батька учня 3-б класу нашої школи.

Не менш цікавим для учасників проекту «Шляхами героїв» став музей АТО. На вуличній експозиції «Шляхами Донбасу» представлені бойова машина БМП-2, башта танка Т-64, полковий міномет, інші зразки озброєння, а також карета швидкої допомоги та макет блокпосту з бетонних блоків. В центрі вуличної експозиції глядачам відкривалася скульптурна композиція «Солдат і дівчинка», а також дорога, навколо якої встановлені вказівні знаки з назвами міст Луганської і Донецької областей.

Далі учні ознайомилися з експозицією в приміщенні «Діорами Битва за Дніпро». Вона розташована на металевих конструкціях, що символізують зруйнований внаслідок бойового протистояння Донецький аеропорт. Стіни затягнуті маскувальною сіткою. На стендах у семи великих комплексах та шести відео-екранах представлено матеріали, які розповідають про громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО. Після вражаючого відеофільму всім учасникам проекту подарували футболки з логотипом проекту та запропонували зробити фото на згадку.

Хочеться подякувати від імені вчителів, учнів та батьків школи організаторам цього проекту та гідам-екскурсоводам за цікаву корисну екскурсійну подорож, яка формує в дітях та молоді любов до Батьківщини, утверджує високі національно-патріотичні ідеали, виховують єдність та згуртованість.

                                                                                         Попік О.М., педагог-організатор

Переглядів: 100 | Додав: popikelena44 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar