Головна » 2017 » Січень » 20 » Відзначаємо День Соборності України
18:25
Відзначаємо День Соборності України

Щороку 22 січня українці відзначають свято - День Соборності України. Коріння свята сягають у далекий 1918 рік, коли на території України виникло дві республіки - Українська Народна Республіка (УНР) на територіях, що входила до складу Російської імперії і Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії. Лідери двох цих держав у Фастові підписали договір про об'єднання, а 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт Злуки, був оприлюднений в Києві на Софійській площі.

І хоча державі тоді не вдалося зберегти незалежність, Акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

Через багато років український народ не втратив віру в соборність, і в знак цього 22 січня 1990 року ще «радянська» Україна була «об'єднана» живим ланцюгом між Львовом і Києвом. Так тоді люди відзначили день єднання українських земель. Саме ж свято було офіційно засновано лише в 1999 році указом Президента.

Сьогодні, 20 січня, з нагоди відзначення Дня Соборності, після другого уроку учні школи приєдналися до акції «Живий ланцюг Єдності», яку ініціювали учні 11 класу. Взявшись за руки і ставши єдиним цілим, учні ще раз змогли зробити висновок, що ми - українці і Україна у нас одна на всіх.

Прес-служба 11-а класу

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 106 | Додав: Popikelen | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar