Головна » 2017 » Березень » 19 » З Днем народження, Ліно Василівно!!
12:47
З Днем народження, Ліно Василівно!!

19 березня - день народження видатної української письменниці Ліни Василівни Костенко. Їй виповнюється 87 років.

Ліна Костенко народилася на Київщині, в невеличкому місті Ржищів у родині вчителів. За першою освітою вона педагог. Другу вищу здобувала у Московському літературному інституті.

У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. У 1963 році зняли з друку книжку віршів "Зоряний інтеґрал", а книжку "Княжа гора" зняли з верстки.

У 1987 році Костенко видала роман у віршах "Маруся Чурай", за який була удостоєна Шевченківської премії. У 2010-му, після фактично двадцятирічної перерви, письменниця презентувала своїм читачам і шанувальникам прозову книжку "Записки українського самашедшего".

Ліна Костенко – жива легенда. Її твори вивчають у школах та університетах. Попри таку популярність поетеса не любить надмірної уваги до себе. Вона навіть відмовилася від звання Героя України - "політичної біжутерії не ношу". Каже, що просто робить свою справу, адже поклик письменника – писати.

Письменниця два роки тому приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО". Ліна Костенко передала на фронт кілька збірок своїх поезій із побажаннями та словами підтримки.

З нагоди Дня народженя поетеси на сайті розміщено електронні версії її книжок "Гіацинтове сонце", "Берестечко" та збірку "Триста поезій"

Переглядів: 58 | Додав: ape-ss | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
avatar