Головна » 2016 » Квітень » 5 » 7 квітня - Всесвітній день здоров'я
16:09
7 квітня - Всесвітній день здоров'я

НАШЕ ЗДОРОВ’Я – У НАШИХ РУКАХ

«Без здоров’я неможливо і щастя”.
Бєлінський В.Г.

Стан здоров'я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Справедливими є слова:«Гроші втратив - нічого не втратив, час втратив - багато втратив, здоров'я втратив - все втратив».

Чи інше: «здоров'я - це ще не все, а все інше без нього - ніщо».

Сьогодні майже 90% дітей дошкільного віку, учнів і студентів мають відхилення у здоров'ї. Тільки за останні 5 років на 41% збільшилася кількість учнівської молоді, віднесеної за станом здоров'я до спеціальних медичних груп. На 60% зросла кількість неповнолітніх, які вживають наркотики, палять, п'ють.

Людина сьогодні звикла сподіватися не на захисні сили свого організму, а на могутність медицини. Академік Амосов стверджував: «Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим».

Стан здоров'я людини залежить на 20 % від спадковості, на 10 % від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя. Тому справедливі є слова: «Наше здоров'я - у наших руках».

Здоровий спосіб життя - це практичні дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму й поліпшення загального самопочуття людини.

В основі здорового способу життя лежать такі принципи:

 • раціональне харчування;
 • оптимальний руховий режим;
 • загартування організму;
 • особиста гігієна;
 • відсутність шкідливих звичок;
 • позитивні емоції;
 • інтелектуальний розвиток;
 • моральний і духовний розвиток;
 • формування розвитку вольових якостей.

Раціональне харчування

«Людина народжується здоровою, всі хвороби приходять з їжею.»
Гіппократ.

55 % населення України має зайву вагу; 90 % хвороб розвиваються через неправильне харчування та зайві кілограми.

Які тільки продукти можна знайти зараз на прилавках наших магазинів! Їхній асортимент збільшується з кожним роком, а от якість, найчастіше, змушує бажати кращого. Які продукти можна вважати небезпечними, а які – корисними для здоров'я?

10 найшкідливіших продуктів, які слід їсти якомога рідше або відмовитися від них зовсім.

Щоб не ризикувати здоров'ям, дієтологи радять відмовитися від продуктів, які містять велику кількість штучних харчових добавок, цукру, солі, жирів, а також тих, що виготовлені з використанням технологій копчення, гриля або фритюру.

 1. Рафінований цукор
 2. Сіль
 3. Ковбаса
 4. Маргарин
 5. Майонез
 6. Бульйонні кубики, локшина й супи швидкого приготування
 7. Фаст-фуд (гамбургери, чізбургери, картопля фрі, чіпси й т.п.)
 8. Консерви
 9. Газовані напої
 10. Алкоголь

 10 найкорисніших продуктів, які варто включати в раціон якнайчастіше.

Створені самою природою, чудо-продукти містять цілі біологічно-активні комплекси корисних речовин, необхідних для підтримки й відновлення нашого здоров'я. Звичайно, список таких продуктів можна продовжити, включивши в нього багато видів злаків, овочів, фруктів і ягід.

 1. Риба
 2. Хліб з житнього борошна, борошна грубого помелу, зерновий
 3. Яблука
 4. Морква
 5. Гарбуз
 6. Чорна смородина
 7. Шипшина
 8. Сухофрукти
 9. Зелений чай
 10. Мед

Соціальні проблеми: шкідливі звички

Звички, які завдають шкоди здоров'ю, життю людини або не відповідають культурним нормам суспільства, в якому живе людина - шкідливі.

«Якщо самотній корабель не знає, в яку гавань він тримає шлях, то ніякий вітер не буде йому попутним». Сенека.

Алкоголізм і наркоманія.

Тільки у нас в Україні на обліку у медичних закладах знаходиться 900 000 хворих на алкоголізм, а якщо взяти реальні цифри, то це в 3-5 разів більше. Хіба це не геноцид? Наркоманія, алкоголізм дорослий та дитячий, пивний алкоголізм, жіночий алкоголізм, алкогольна реклама на телебаченні – справжній спрут і його жахливі щупальця… Кількість смертей від передозування у неповнолітніх за останні роки зросла в 40 (!) разів.

Куріння.

Курці в середньому скорочують своє життя на 7 років. Щороку у світі внаслідок хвороб, які спричинює тютюн, помирає 5 млн. осіб, до 2020 р. ця кількість зросте до 10 млн. В Україні тютюн вбиває до 120 тис. людей на рік.

ВІЛ/СНІД.

Україна є найбільш ураженою ВІЛ/СНІДом країною в Європі. З ВІЛ/СНІДом живуть, за оцінками експертів, 440 тис. людей віком від 15 до 49 років – приблизно 1,63 % дорослого населення. Три регіони – Київ, Одеса та Донецьк нещодавно перевищили межу в 1 % ВІЛ-інфікованих вагітних жінок, що сигналізує поширення епідемії на загальне населення.

Все це змушує замислюватися про наших близьких, дітей.

Джерело: http://pechersklibss.kiev.ua/index.php?item=bibliographic&biblio_id=b112

Категорія: Школа в експерименті | Переглядів: 498 | Додав: KS | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar