Головна » 2015 » Грудень » 11 » Літературно-краєзнавча подорож до Полтави
13:38
Літературно-краєзнавча подорож до Полтави
Наприкінці жовтня (20.10.2015р.) учні 6-Б класу провели літературно-історичну екскурсію до славетного міста Полтава та музею-садиби Гоголеве.
Було цікаво дізнатися, що, виявляється, в Україні є два селища Гоголеве і обидва знаходяться на території однієї області. Відвідавши садибу ХІХ сторіччя, діти ознайомилися з деталями побуту того часу (ліпнина на стелі, вітражне скло, старовинний клавесин та т. ін.) , атмосферою, в якій виховувався відомий український письменник Микола Васильович Гоголь. Талановиті полтавські актори чудово зіграли ролі членів родини маленького Миколи . На території парку можна було зустрітися з «персонажами» повістей Гоголя, які несподівано з’являлися перед туристами і розповідали про містичні випадки, які з ними траплялися в творах письменника. Романтику таких розповідей підкреслював живописний навколишній пейзаж (до речі, виявляється, річку, яка підковою огинає садибу, було викопано кріпаками батька Гоголя; штучна краса водоймища зразу ж нагадала річки Софіївського парку).
Незабутні враження тільки підсилилися, коли дніпродзержинські учні потрапили до історичних місць Полтави. Музей полтавської битви з бронзовою постаттю Петра І перед будівлею, панорама самої битви, експонати одягу, зброї, картин того часу надовго залишаться в пам’яті дітей, які мали змогу доторкнутися до української історії.
Не менш цікавим виявився і краєзнавчий музей Полтави, який є одним з найвідоміших не тільки на теренах України, але й за її межами. Інкрустовані позолотою і сріблом зали на декількох поверхах, мармурові сходи вражають архітектурною красою. Але українські вчені можуть пишатися й однією з найбагатших колекцій тварин, рослин, копалин, предметів побуту, тощо, яка по крупицях збиралася впродовж декількох сторіч.
Закінчилася екскурсія на колоритних пагорбах Полтави, звідки колись розглядав місто сам Петро І, плануючи свою блискавичну перемогу. Звідси чудово видно місцеву центральну площу, золоті куполи храмів, зелені схили річки Лтава. Безумовно, в це місто хочеться неодноразово повертатися. Тому, до нових зустрічей, Полтаво!
Категорія: Евроклуб | Переглядів: 462 | Додав: IgorViktorovich | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar