Головна » 2016 » Квітень » 5 » Стале домогосподарство
15:32
Стале домогосподарство

Не чекайте від когось змін на краще – будьте самі цими змінами!

Дбати про збереження природних ресурсів – це не лише допомога планеті (що часом сприймається як дещо примарне) і майбутнім поколінням, а й реальні кроки до заощадження коштів власної сім’ї. Сталий розвиток суспільства – це передовсім стале домогосподарство, що будується на принципах ощадливості. Ось кілька порад щодо облаштування такого екодружнього домогосподарювання.

Крок перший: не залишай побутову техніку в режимі очікування. Це — мінус 15% на вашому лічильнику за місяць.

Крок другий: не залишай зарядного пристрою мобільного телефону в розетці,  бо вона витрачає 11% енергії, навіть якщо до неї не підключений телефон.

Крок третій: замініть звичайні лампочки розжарювання на енергозберігаючі. Компактні енергозберігаючі лампи споживають у чотири рази менше електроенергії, а строк їхнього використання у вісім разів довший, ніж звичайних.

Крок четвертий: перейдіть на роздільне сортування побутового сміття. Папір, картон, паперові упаковки Ви можете здати в пункт прийому макулатури; пластикові пляшки також можна здати в пункт прийому вторинної сировини.

Крок п’ятий: не купуйте зайвого. Якщо при відвідуванні супермаркету ви берете в середньому 3 пакетики під овочі чи фрукти та на касі ще один, то за тиждень (за умови походу в супермаркет двічі) матимете 8 пакетів, за місяць – 32, за рік – 384. За якийсь час всі вони опиняться на смітнику, а пластикові пакети в природі біологічно не розкладаються. Відмовившись від пакетів, замінивши їх полотняними торбинками, ви допоможете природі і заощадите власні кошти.

Крок шостий: економте воду. За хвилину з крану витікає 12-20 літрів води. Якщо Ви не закручуєте кран під час чищення зубів  – 3 хвилини зранку та 3 хвилини увечері – виливається до 20 л. води за день! Спробуйте під час  миття рук та вмивання використовувати воду лише для того, щоб намочити шкіру та мило, потім закрити кран, а потім знову увімкни, аби ополоснути; під час чищення зубів використовувати трохи води, щоб намочити щітку й набрати трохи води в склянку, аби прополоскати зуби. Коли миєте посуд, намочіть його спершу в раковині чи мисці, потім наберіть гарячої води в раковину чи миску, помийте губкою, швидко сполосніть та залиште сушитися.

Крок сьомий: спробуйте відмовитися від дорогих та шкідливих миючих засобів, замінивши їх на соду та гірчицю – вони дешевше та не забруднюють воду, повністю змиваються з тарілок, тож не шкодитимуть вашому здоров’ю.

Отже, в наших силах змінити свій спосіб життя сьогодні, щоб забезпечити себе і своїх дітей гідним життям завтра!

Категорія: Школа в експерименті | Переглядів: 423 | Додав: KS | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
1
Очень полезная статья. Доступно, интересно, коротко о главном. У нас катастрофа в столовой. Очень часто вода льется из 2 -3-х кранов на протяжении всего урока, а дежурные не видят. Предлагаю снимать баллы дежурному классу из рейтинга класса. Может, тогда наведем порядок?
avatar