Проект „Учнівське самоврядування”
Гасло проекту:
Бажаєш бути громадянином України, навчись бути громадянином своєї школи.
Мета учнівського самоврядування:
створити умови для формування і розвитку соціально активної, гуманістичної, здатної приймати нестандартні рішення особистості - людини, високої правової культури, з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної гідності.
Заходи:
згідно річного плану школи і шкільного парламенту.
Рейтингова гра-подорож в межах шкільного проекту «В пошуках скарбів» серед учнів 1-4 класів
Тип проекту:
творчий
Мета проекту:
Розвиток творчих і інтелектуальних здібностей особистості; рганізація колективної творчої діяльності як умови створення оптимального соціокультурного мікроклімату у класному і шкільному колективі та умов для самореалізації школярів у процесі пізнавальної, трудової, ігрової, спортивної, художньо-естетичної, організаторської діяльності; формування культури спілкування і міжособистісних стосунків серед учнів, подолання міжособистісних конфліктів, що є запорукою єдності колективу; розвиток потреб учнів у різноманітних міжособистісних відносинах.
Гасло проекту:
Один за всіх і всі за одного.
Гімн шкільної флотилії:
пісня з кінофільму «Діти капітана Гранта».
Заходи:
згідно річного плану школи і учнівського самоврядування.
Рейтингова гра в межах шкільного проекту «Крізь терни до зірок» серед учнів 5-11 класів
Тип проекту:
творчий
Мета проекту:
 
Розвиток творчих і інтелектуальних здібностей особистості; організація колективної творчої діяльності як умови створення оптимального соціокультурного мікроклімату у класному і шкільному колективі та умов для самореалізації школярів у процесі пізнавальної, трудової, ігрової, спортивної, художньо-естетичної, організаторської діяльності; формування культури спілкування і міжособистісних стосунків серед учнів, подолання міжособистісних конфліктів, що є запорукою єдності колективу; розвиток потреб учнів у різноманітних міжособистісних відносинах.
Гасло проекту:
Один за всіх і всі за одного.
Заходи:
згідно річного плану школи і учнівського самоврядування.
Проект «Стежина здоров’я»
Мета проекту:
 
Формування і розвиток фізично, психічно, духовно і соціально здорової особистості із стійкими переконаннями здорового способу життя, підготовка її до суспільно значущого самоутвердження та самореалізації як громадянина України, громадянина єдиної Європи.
Тип проекту:
практично-орієнтований
В межах проекту проводяться:
день здоров’я в вересні, відкриття малих олімпійських ігор, спортивні змагання «Тато, мамо, я –спортивна та здорова сім’я», туристсько-краєзнавча гра «Туристичною стежиною». Школа бере участь у міському туристсько – краєзнавчому зльоті, у міських відкритих змаганнях з техніки водного туризму «Козацька чайка» до дня Українського козацтва, у міській вікторині «Козацька чайка», у фінальних змаганнях туристів-краєзнавців. У травні проходить закриття малих олімпійських ігор, туристсько-краєзнавча гра «Лісова галявина».
Проект «Здорова дитина - здорова нація»
Мета проекту:
розширити світогляд учнів з питань охорони здоров’я, заохочувати дітей до здорового способу життя, підвищувати санітарно-гігієнічний рівень учнів, виховувати дбайливе ставлення до свого організму та навколишнього середовища.
Тип проекту:
практично-орієнтований.
В межах проекту:
участь в обласних акціях «Галерея кімнатних рослин», «Флора України: компас у зеленому світі», міській акції «Первоцвіти Дніпропетровщини». Шкільні акції «Школа-сад», «Посади дерево», «Шкільне подвір’я», «Натисни на сміття», «Допоможи птахам», «Замість ялинки – зимовий букет». Волонтерський рух до Всесвітнього дня підтримки ВІЧ-інфікованих, виставка плакатів «Ми за здоровий спосіб життя». Традиційними є шкільні змагання з танцювальної аеробіки (7 – 10 класи), участь шкільної команди з танцювальної аеробіки в міських змаганнях, години спілкування «Багатим можеш ти не бути, але - здоровим мусиш», шкільні змагання агітбригад в межах акції «Молодь за здоровий спосіб життя», участь шкільної команди «Будьте здорові!» в міській акції «Молодь за здоровий спосіб життя», шкільний конкурс комплексів ранкової гімнастики «На зарядку – становись!» (1 – 4 класи), волонтерський рух до Всесвітнього дня здоров’я «Час обирати здоров’я», інтелектуальна гра щасливий випадок «В світі птахів».
Проект «Вклонімося великим тим рокам»
Тип проекту:
практично-орієнтований.
Мета проекту:
виховувати в учнів любов до рідної землі, рідного краю, до України, формувати патріотичні почуття гордості за старше покоління, земляків, повагу до учасників Великої Вітчизняної війни, сприяти пробудженню бажання вивчати історію рідного краю, своєї держави, берегти її традиції, вболівати за майбутнє країни.
В межах проекту проводиться:
двічі на рік «Вахта пам’яті» - з нагоди визволення міста та Дня Перемоги, поповнення експозиція «Я - дніпродзержинець», відвідування ветеранів війни, музично-літературні композиції з запрошенням ветеранів війни, години спілкування з нагоди визначних подій Великої Вітчизняної війни, відвідування ветеранів війни, туристсько-краєзнавчі екскурсії, туристсько-краєзнавчі і пошукові експедиції.
Музичний проект «Музична хвиля»
Тип проекту:
творчий
Мета проекту:
Сприяти творчому розвитку учнів, їх естетичному вихованню і духовному збагаченню, розвивати артистичні здібності учнів, виявляти учнів з музичними та творчими здібностями, сприяти підвищенню ролі учнівського самоврядування у кожному класі.
Заходи:
конкурс «Веселі нотки» для учнів 1-4 класів, конкурс «Заспіваємо, друзі» для учнів 5-8 класів, конкурс «Музична хвиля» для учнів 9-11 класів.
Інтелектуальний проект “Що? Де? Коли?”
Тип проекту:
пізнавальний
Мета проекту:
Сприяння інтелектуальному розвитку школярів, створення умов для розвитку пізнавальних інтересів учнів, спрямування діяльності школярів на оволодіння методами самопізнання й саморозвитку, допомога школярам в оволодінні цілісною системою знань про навколишній світ.
Гасло проекту:
«О, сколько нам открытий чудных готовит просвещенья дух».
В межах проекту проводиться:
змагання учнів 5-11 класів в три тури - осінні ігри, зимові ігри, весняні ігри згідно вікових категорій, змагання учнів 3-4 класів в конкурсі «Найрозумніший» у формі інтелектуальної гри учнів по кожній паралелі, змагання «Учні проти вчителів» за системою ігор телевізійного клубу «Що? Де? Коли?», участь учнів класу в олімпіадах та інтелектуальних конкурсах всіх рівнів.
Проект «Шлях до Європи»
Тип проекту:
пізнавально - інформаційний
Мета проекту:
поглибити знання молоді у сфері функціонування Європейського Союзу та євроінтеграції України, допомогти молоді реалізувати себе у європейському просторі, знайти друзів, як в Україні, так і за її межами, підготувати молодь до життя у спільній Європі, виховувати молодь в дусі толерантності та спільних європейських цінностей.
Гасло проекту:
«Поєднаємо європейські досягнення з українськими цінностями»
Заходи:
Години спілкування з метою поширення інформації про ЄС серед учнів школи, організація зустрічей, перегляду фільмів, вистав, екскурсій, конкурсів за темами, пов'язаними з Європою та європейською інтеграцією, створення інформаційного простору у школі завдяки газеті «Вітамін44» і шкільних сайтів, інших інформаційних засобів, співпраця з Евроклубами міста, України, європейських країн.
Соціальний проект «Голуб миру»
Тип проекту:
практико-орієнтований, колективний, довготривалий.
Актуальність проекту:

Найскладніша політична ситуація в Україні торкнулася серця та розуму кожної людини. Ми зрозуміли, що не можна залишатися байдужими до подій, що формують наше сьогодення та творять майбутнє. Соціальний проект «Голуб миру» - наймолодший, але найактивніший у волонтерському русі школи «Я - волонтер», ініційованому учнівським самоврядуванням школи. Результативність роботи його учасників підтверджується конкретними соціально-значущими діями.

Ми стверджуємо, що небайдужість – це не просто риса характеру, це самореалізація, а волонтерство – не просто рух, це результат!

Керівники проекту:
 • ЗДВР Шелаєва Н.В.;
 • педагог-організатор Попік О.М.;
 • класні керівники 1 – 11-х класів.
Учасники проекту:
 • учні 1-11 класів;
 • педагоги школи;
 • батьки школи.
Мета проекту:
 • виховання патріотизму та громадянської позиції школярів;
 • відродження національних традицій благодійної діяльності;
 • підвищення моральної культури школярів;
 • розвиток у учнів ранньої соціальної активності та усвідомлення суспільної позиції;
 • виховання почуття самосвідомості, власної значущості та творчої ініціативи учнів;
 • забезпечення ефективної та прозорої допомоги і підтримки учасникам антитерористичної операції на сході України та сім’ям біженців з Донецької та Луганської області, діти яких навчаються в СЗШ № 44.
Завдання проекту:
 • інформаційно-роз`яснювальна робота серед учнів та батьків школи;
 • пошукова робота щодо виявлення учасників АТО серед батьків учнів та випускників школи;
 • організація та проведення масових заходів з метою зборів коштів для учасників АТО та сімей біженців зі східного регіону;
 • організація адресної допомоги учасникам АТО та сім’ям біженців (речі першої необхідності, грошова допомога).
 • створення банку даних учнів, випускників та батьків СЗШ № 44, що постраждали під час АТО:
  • учасників АТО;
  • волонтерів серед батьків, активістів громадських організацій, що займаються волонтерством;
  • сімей біженців.
Очікувані результати:
 • Активізація волонтерського руху.
 • Перетворення учнів з об'єктів виховного впливу на суб'єкти виховної діяльності.
 • Функціонування волонтерських загонів на базі школи.
 • Набуття учнями таких моральних цінностей як милосердя, толерантність, бажання допомогти ближньому.
 • Створення здорового мікроклімату в школі, активізація процесу згуртування учнівського колективу.
 • Розвиток життєтворчості учнів.